| Variant | MSRP | Time to ship | Min.Units | Quantity |
|---|---|---|---|---|
White strawberry – chocolate bar 90g4251644381406 |
€ 7,99 | 4-8 days | 6 | Add |
Strawberry kisses white chocolate!
Our chocolatiers have created this extraordinary bar for you with the greatest care and attention to detail. The basis is the finest white chocolate, whose creamy texture melts with the first bite. But that's just the beginning, because the incomparable taste of ripe strawberries gives this delicacy a fruity note that will delight you. The strawberries have been carefully selected, freeze-dried and harmoniously combined with the chocolate to present you with a taste masterpiece.
✔️ from a medium-sized family business
✔️ Joint project by Confiserie Möhlencamp and Genial Enjoy
✔️ Made and packaged with hand and heart
✔️ Quality and product selection by the Genial Enjoy team
| Storage | Freeze |
| Made in | Germany |
| Values | Handmade |
| height | 7.90cm |
| width | 1.10cm |
| length | 15.70cm |
| weight | 100gr |
| Barcode/EAN | 4251644381406 |
| SKU | 4251644381406 |