| Variant | MSRP | Time to ship | Min.Units | Quantity |
|---|---|---|---|---|
Salt caramel – chocolate bar 90g4251644381437 |
€ 7,99 | 4-8 days | 6 | Add |
Our master chocolatiers have created this incomparable chocolate creation with great attention to detail.
The “Salted Caramel” chocolate bar combines the harmonious sweetness of creamy caramel with a pinch of the finest salt. This heavenly interaction creates a unique taste explosion that pampers your senses. Every bite of this handmade delicacy takes you into a world of enjoyment and relaxation. Whether as a small personal treat, as a gift for a loved one or as a souvenir for special occasions.
✔️ from a medium-sized family business
✔️ Joint project by Confiserie Möhlencamp and Genial Enjoy
✔️ Made and packaged with hand and heart
✔️ Quality and product selection by the Genial Enjoy team
| Made in | Germany |
| Values | Handmade |
| height | 7.90cm |
| width | 1.10cm |
| length | 15.70cm |
| weight | 100gr |
| Barcode/EAN | 4251644381437 |
| SKU | 4251644381437 |