| Variant | MSRP | Time to ship | Min.Units | Quantity |
|---|---|---|---|---|
Dark Cranberry – chocolate bar 90g4251644381451 |
€ 7,99 | 4-8 days | 6 | Add |
This exquisitely handcrafted chocolate bar is a true treat for all foodies. Made from the finest dark chocolate, which captivates the senses with its intense, slightly bitter aroma and will immediately captivate you. The high cocoa content gives the chocolate a pleasant bitter note that harmonizes perfectly with the sweet and sour cranberries. The carefully selected dried cranberries not only give this bar its wonderful color, but also a fruity freshness.
With every bite you can taste how the delicate chocolate notes merge with the fruity cranberries, making this chocolate bar an irresistible combination of sweetness and acidity.
✔️ from a medium-sized family business
✔️ Joint project by Confiserie Möhlencamp and Genial Enjoy
✔️ Made and packaged with hand and heart
✔️ Quality and product selection by the Genial Enjoy team
| Made in | Germany |
| Values | Handmade |
| height | 15.70cm |
| width | 1.10cm |
| length | 7.90cm |
| weight | 100gr |
| Barcode/EAN | 4251644381451 |
| SKU | 4251644381451 |