| Variant | MSRP | Time to ship | Min.Units | Quantity |
|---|---|---|---|---|
Rose magic – chocolate bar 90g4251644381512 |
€ 7,99 | 4-8 days | 6 | Add |
Delicate white chocolate meets the fine elegance of real rose petals. A special pleasure creation for everyone who loves the extraordinary. The creamy chocolate with a cocoa content of at least 29% impresses with its mildly sweet taste and its particularly delicate melting structure. Each table is refined with carefully selected rose petals, which are not only a visual highlight, but also add a fine, floral touch. Each board is made by hand with great care. Perfect to give as a gift – or enjoy yourself.
✔️ from a medium-sized family business
✔️ Joint project by Confiserie Möhlencamp and Genial Enjoy
✔️ Made and packaged with hand and heart
✔️ Quality and product selection by the Genial Enjoy team
| Made in | Germany |
| Values | Handmade |
| height | 7.90cm |
| width | 1.10cm |
| length | 15.70cm |
| weight | 90gr |
| Barcode/EAN | 4251644381512 |
| SKU | 4251644381512 |